Ливърпул се върна към победите

Джо Алън е вкарал първи гол на "Анфийлд" за Ливърпул в кариерата си.

Ливърпул сложи край на серията от 2 поредни загуби във Висшата лига, като надделя с 2:0 над Нюкасъл у дома и отново мечтае да завърши в топ 4 и да играе в Шампионската лига догодина.

След успехът на "Анфийлд" мърсисайдци са на петото място на 4 точки зад четвъртия Манчестър Сити.

Това беше сблъсъкът с най-много голове в ерата на Висшата лига със 130 попадения до момента и началото потвърди тази репутация. Рахийм Стърлинг изведе Ливърпул напред в 9-ата минута след страхотно индивидуално действие.

Това беше първо попадение на Стърлинг от 9 мача насам и той стана най-резултатния играч на Ливърпул в първенството със 7 гола. Силното начало на домакините донесе още положения, но те бяха пропиляни от Коутиньо, Стърлинг и Айб.

В края на полувремето Нюкасъл се активизира и създаде две добри положения. Първо Перес стреля с глава, но Миньоле изби със страхотен плонж, а после Абейд стреля над вратата.

След паузата Нюкасъл отново почна силно, но не стигна до гол. В 70-ата минута Ливърпул реши всичко. Грешка на Майк Уилямсън остави топката в краката на Джо Алън, който веднага стреля и я заби под гредата за 2:0.

Проблемите за Нюкасъл станаха още по-големи, когато в 82-ата минута капитана Муса Сисоко беше изгонен за втори жълт картон. Нюкасъл загуби за пети пореден път и остава с 35 точки в актива си. Ливърпул има 57.