Юнайтед излъга Брайтън, Тотнъм се издъни срещу опашкар

След автогол Манчестър Юнайтед победи трудно Брайтън с 1:0 като домакин в двубой от Висшата лига. Тотнъм пък се издъни и стигна само до 1:1 на "Уембли" срещу Уест Бромич.

Гостите от Брайтън стояха доста добре на терена на "Олд Трафорд" през първите 45 минути, като се защитаваха стабилно, но и опитваха да атакуват, когато това бе възможно.

В самия край на частта "червените дяволи" създадоха най-голямата опасност. Лукаку засече на далечната греда центриране на Рашфорд, стреля с глава отблизо, но Райън изби на голлинията. Погба направи добавка, но стражът на гостите отново се намеси блестящо и спаси.

В средата на втората част Юнайтед стигна до гол с голяма доза късмет. Корнер пред вратата на гостите бе първоначално изчистен, но топката стигна до Йънг, който стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет в крака на Дънк, който значително промени траекторията на топката и тя влезе в горния десен ъгъл.

Тотнъм вече изостава на 5 точки от "дяволите" след 1:1 у дома с Уест Бромич.

Хари Кейн и Деле Али опитаха всичко, но не успяха да дарят трите точки на лондончани.

Гостите поведоха още в четвъртата минута, когато Саломон Рондон откри резултата. Четвърт час преди края центриране на Али бе засечено от Кейн и двата отбора взеха по точка.