Юве не победи, но запази шансове

Кристиано успя да отбележи дежурния си гол и на "Ювентус Стейдиум".

Ювентус и Реал Мадрид направиха зрелищно 2:2 в сблъсъка на гиганти от група "B" на Шампионската лига. По този начин торинци запазиха шансове за класиране напред, след като в другия мач Копенхаген надделя на свой терен с 1:0 над Галатасарай.

Реал е с 10 точки, Галатасарай и Копенгаген имат по 4, докато "старата госпожа" е с актив от 3 точки.

Артуро Видал даде аванс на Юве в 42-та минута от дузпа, но десетина минути след почивката Кристиано Роналдо изравни, а в 60-та минута Гарет Бейл донесе пълен обрат за мадридчани.

Бившата звезда на Атлетик Билбао Фернандо Йоренте фиксира равенството на "Ювентус Стейдиум" в 65-та минута.

Футболист номер 1 на България за миналата година Георги Миланов започна като титуляр и игра през първото полувреме за ЦСКА Москва при гостуването на Манчестър Сити в най-резултатния мач за вечерта.

Англичаните победиха с 5:2 и нанесоха втора поредна загуба на "армейците" в групата след 1:2 в Москва преди две седмици. Серхио Агуеро откри за Сити от дузпа още в 3-та минута. Нарушението беше отсъдено за нарушение на Зоран Тошич срещу Давид Силва.

Агуеро вкара и втория гол в средата на полувремето след пас на Насри. 3:0 направи Алваро Негредо след половин час игра, а в края на полувремето Сейду Думбия върна един гол.

Втората част също започна с ранен гол за Манчестър Сити. Яя Туре подаде към Насри, който технично върна за Негредо и той на празна врата вкара за 4:1.

Двайсетина минути преди края Думбия се разписа от дузпа за 4:2, а в последните секунди Негредо фиксира крайния резултат, оформяйки хеттрик.

След победата Манчестър Сити е сигурен участник в осминафиналната фаза на Шампионската лига, докато ЦСКА ще се бори за третото място с Виктория Пилзен.

Чехите претърпяха поражение на свой терен с 0:1 от актуалния носител на трофея Байерн Мюнхен, който спечели благодарение на гола на Марио Манджукич през втората част.

В група "А" развоят на двата мача не бе особено интересен и не падна нито един гол в мачовете Реал Сосиедад - Манчестър Юн. и Шахтьор Донецк - Леверкузен, но битката за първите две места продължава.

Юнайтед е с 8 точки, Леверкузен със 7, Шахтьор с 5, а Сосиедад само с една точка. В следващия кръг "аспирините" приемат Юнайтед, докато Шахтьор е домакин на баските.

Трябва да се отбележи, че "червените дяволи" изпуснаха дузпа чрез Робин ван Перси, който не успя да преодолее Клаудио Браво и силният му удар срещна гредата. Донякъде справедливостта възтържествува, тъй като нарушението бе отсъдено след симулация на Ашли Йънг.

В група "С" Пари Сен Жермен пропусна да си осигури място във фазата на директните елиминации след домакинско реми 1:1 с аутсайдера Андерлехт. Олимпиакос надви Бенфика с 1:0 и взе преднина в спора за второто място.

Златан Ибрахимович вкара за парижани само 2 минути, след като Де Зеув бе извел белгийците. Попадението за Олимпиакос срещу Бенфика пък реализира Константинос Манолас в 13-та минута, след удар с глава.

ПСЖ има 10 точки, а след него следват Олимпиакос 7 т., Бенфика 4 т. и Андерлехт 1 т.