Капитан Кейн класира Англия в 94-ата минута

Мачът беше труден за англичаните, но с капитанската лента Кейн успя да поведе отбора и да вкара необходимия гол Снимка: Getty Images

Англия се класира на Мондиал 2018 по драматичен начин с домакинска победа над Словения с 1:0.

Победното попадение отбеляза Хари Кейн в четвъртата минута на добавеното време, а в този мач нападателят носеше и капитанската лента на "трите лъва".

Макар че англичаните доминираха в мача, през първото полувреме не стигаха до чисти положения. В 26-ата минута удар на Джордан Хендерсън беше спасен от Ян Облак, а по-късно вратарят изби и шут на Рашфорд от пряк свободен удар.

През втората част пропуските за Англия станаха повече. В 62-ата минута Мевлия изчисти пред голлинията прехвърлящ удар на Рашфорд, малко след това и Сесар протегна решително крак пред голлинията след опасен нисък шут на Стърлинг.

В 69-ата минута Хари Кейн също напарви пропуск, тъй като не успя да уцели вратата. Така в 83-ата минута се стигна до спасяване и на отсрещната врата, където Джо Харт успя да спре Матавж.

В 94-ата минута вече изглеждаше, че словенците ще удържат нулевото равенство, но Ян Облак отправи лошо подаване с ръка към фланга, Кайл Уокър открадна топката, центрира и Хари Кейн засече с десния крак за победното 1:0.

С трите точки Англия е недостижима на върха в група F и все още няма загуба в квалификациите. Втори в групата излезе тимът на Шотландия, който надделя с 1:0 срещу Словакия у дома.