Крис Смолинг изравни постижение на Дейвид Бекъм в Италия

Крис Смолинг прави един от сезоните на живота си в цветовете на Рома Снимка: Getty Images
Крис Смолинг прави един от сезоните на живота си в цветовете на Рома

Рома победи последния Бреша с 3:0 на „Олимпико“, като и трите гола паднаха през втората част.

Крис Смолинг направи един от мачовете на живота си. Защитникът откри резултата малко след почивката, а после даде асистенции за другите два гола. Джанлука Манчини удвои в 57-ата, а девет минути по-късно Един Джеко оформи крайното 3:0.

С гола си Смолинг изравни постижение на Дейвид Бекъм и се превърна в първия английски футболист с поне два гола в един и същи сезон в Серия „А“ от 2008/09 насам.

Тогава Бекс изигра половин кампания при „росонерите“ като отдаден под наем от ЛА Галакси. Взе участие в 18 мача и отбеляза два гола. Интересното е, че при втория си наем в Милан, година по-късно, изигра само 11 мача, без да се разпише нито веднъж.

Повече от 10 години по-късно Смолинг изравни постижението на Бекъм, като отбеляза втория си гол за Рома в девет мача в Серия „А“ от началото на сезона.

30-годишният централен защитник играе като отдаден под наем от Манчестър Юнайтед и прави страхотен сезон.

След победата Рома е четвърти с актив от 25 точки, на 10 от лидера Ювентус, докато Бреша остава на дъното със седем.