Наполи разкова новак и оглави класирането

Дрис Мертенс отбеляза хеттрик, а Наполи вече води в Серия А Снимка: Getty Images
Дрис Мертенс отбеляза хеттрик, а Наполи вече води в Серия А

Наполи разби гостуващия Беневенто с 6:0 и продължава 100-процентовото си представяне в Серия А.

Разгромната победа изкачи „сините” на първата позиция в класирането, с което тимът на Маурицио Сари изпревари Ювентус и Интер, които също имат по 12 точки, благодарение на по-добрата си голова разлика.

Дрис Мертенс наниза хеттрик на „Сан Паоло”, а по един гол добавиха Алан, Лоренцо Инсинье и Хосе Кайехон.

В друг мач от четвъртия кръг Никола Калинич донесе труден успех за Милан с 2:1 при домакинството на Удинезе с първите си два гола за клуба.

Хърватинът се разписа в 22-рата и 31-вата минута, а между неговите голове Кевин Ласаня отбеляза почетното попадение за гостите.

Малко преди да открие резултата, Калинич нацели и лявата греда, а при добавката Леонардо Бонучи пропусна да отбележи своя дебютен гол за „росонерите”.

С победата Милан измести Лацио от четвъртата позиция преди гостуването на „орлите” на Дженоа тази вечер.