Роналдо започна 2020-а с хеттрик, Юве громи

Роналдо започна 2020-а с хеттрик, Юве громи Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик за победата с 4:0 над Каляри в първия мач на „бианконерите“ за 2020 година пред предоволните фенове на „Алианц Стейдиъм“.

Съпротивата на гостите удържа през първата част, но след кошмарна грешка в началото на втората всичко рухна. Роналдо се възползва от неточен пас в отбраната на Каляри, открадна топката, премина вратаря и откри резултата.

Малко по-късно Пауло Дибала спечели дузпа за домакините, превърната в гол от португалеца.

На терена се появи и Гонсало Игуаин, който направи резултата класически в 81-вата минута, а веднага след подновяването на играта Роналдо се възползва от извеждащо подаване на Дъглас Коща и оформи хеттрика си, който е първи за него в Серия „А“.

В самия край Жоао Педро можеше да намали резултата, но гредата спаси Войчек Шчесни.

Така Ювентус, поне временно, се изкачи еднолично на първото място с актив от 45 точки, на три пред Интер, който по-късно днес гостува на Наполи. Каляри остава шести с 29.