Наполи направи подарък на Юве с твърде много пропуски

Инсиние изпусна изгодни положения, а Наполи изтърва 2 т. и се отдалечава от мечтата си за титла Снимка: Getty Images

Наполи допусна грешка срещу Сасуоло в гостуването си от 30-ия кръг на Серия "А" и стигна само до 1:1.

Неаполитанците направиха твърде много пропуски и можеха да загубят, тъй като домакините дълго водеха в резултата след гол от воле на Политано в 20-ата минута. 10 минути преди края Роджерио си вкара нещастен автогол след центриране отляво и така Наполи взе точката, но остава един пункт зад първенеца Ювентус.

Шампионите посрещат Милан в дербито на кръга от 21:45 и могат да дръпнат с 4 т. на единствения си конкурент за титлата.

По-рано днес третият в класирането Рома също стигна само до 1:1 в своя мач срещу Болоня и е едва 2 т. пред Интер, след като "нерадзурите" удариха Верона с 3:0 с два гола на Мауро Икарди и един на Иван Перишич. Интер има и мач по-малко.

В борбата за топ 4 остава и Лацио, който разби Беневенто с 6:2, макар че губеше с 1:2 до 60-ата минута.