Барса изскочи втори, нов с първи гол

Жуниор Фирпо отбеляза първия си гол за Барселона Снимка: Getty Images
Жуниор Фирпо отбеляза първия си гол за Барселона

Барселона се изкачи на второто място в Ла лига след победа с 2:0 над Хетафе като гост.

Луис Суарес откри резултата в 41-вата минута с хубав прехвърлящ удар след асистенция на Марк-Андре тер Щеген, който се превърна в първия вратар с голово подаване за Барселона през 21-ви век.

Почти веднага след почивката Барса удари втори път, този път чрез новото попълнение Жуниор Фирпо, който се възползва от не особено добра намеса на стража на Хетафе след удар отдалече и при добавката оформи крайното 2:0.

Каталунците доиграха срещата с човек по-малко, след като Клеман Ленгле бе изгонен за втори жълт картон в 82-рата минута. Това ще засили главоболията на Ернесто Валверде в защита, след като вече не може да разчита на контузените Самюел Юмтити и Жорди Алба.

В допълнение, „лос кулес“ имат още проблеми с играчи с травми, като все още аут по различни причини са Лионел Меси, Ансу Фати и Усман Дембеле.

С победата Барса има вече 13 точки, наравно с Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид и само на една зад лидера Реал. Хетафе има седем.

По-късно тази вечер пък е дербито на Мадрид, а при победа на „дюшекчиите“ може да имаме и нов лидер в класирането.