Португалия за първи път спечели в редовното време и е на финал

Роналдо поведе съотборниците си с гол в 50 мин.
Кристиано "заспа" във въздуха и вкара жизненоважно пошадение.
Комбинацията Роналдо-Нани отново проработи.
Нани сложи точка в срещата.
"Иберийците" попариха уелските фенове.

Португалия записа първата си победа в редовното време на Евро 2016, побеждавайки Уелс с 2:0 на стадиона в Лион. За „иберийците“ се разписаха Кристиано Роналдо и Луиш Нани, които в началото на второто полувреме се нуждаеха от четири минути, за да убият интригата в първия полуфинал на Европейското.

Двубоят нормално започна с огромен емоционален заряд, а претенциите към главния рефер Йонас Ериксон не закъсняха броени секунди, след като той даде първия съдийски сигнал. Джеймс Колинс пък от самото начало започна да тормози Кристиано Роналдо.

Първото опасно положение за „мореплавателите“ дойде в 16 мин., когато Жоао Марио се измъкна зад гърба на уелската отбрана, но отправи анемичен удар по посока на вратата.

След заучено положение от корнер, отборът на Уелс за първи път застраши вратата на Португалия. Гарет Бейл шутира от трудна позиция, но топката мина над напречната греда на Руи Патрисио.

До края на полувремето и двата тима спазваха строга тактическа дисциплина без да рискуват излишно и затова първата част завърши при нулево равенство и само един точен удар в рамките на вратата.

Обликът на двубоя напълно се промени с началото на второто полувреме. Португалия получи правото да изпълни третия си ъглов удар в мача в 50 мин. След центриране Джеймс Честър изпусна Кристиано Роналдо, който се извиси във въздуха и засече топката с глава, за да взриви стадиона.

Едва четири минути по-късно „драконите“ бяха на колене. Капитанът Роналдо опита да стреля по земя, а Нани засече топката със сетни сили и я прати зад гърба на Уейн Хенеси, вкарвайки третия си гол от началото на Евро 2016.

Уелските футболисти се хвърлиха за всичко или нищо, което допълнително отвори двубоя, но и предразположи за повече положение пред тяхната врата.

В 78 мин. Данило можеше да убие всякаква интрига в мача, но Хенеси демонстрира страхотен рефлекс и спаси. Гарет Бейл пък опита опасен шут от далечно разстояние в 80 мин.

Селекцията на Крис Колман опита всичко възможно, но с наближаването на края вярата напускаше футболистите на Уелс. И резултатът се запази.

На финала на „Стад дьо Франс" в неделя от 22:00 часа Португалия ще играе с победителя от мача Франция-Германия.