Реал взе десетата

Реал вдигна десетата си купа на шампионите след спираща сърца драма в Лисабон. Снимка: Getty Images
Реал вдигна десетата си купа на шампионите след спираща сърца драма в Лисабон.
Годин откри резултата малко преди почивката
Роналдо отбеляза 17-я си гол в Шампионската лига този сезон на финала на турнира
Симеоне трудно сдържаше нервите си в края на мача Снимка: Getty Images
Симеоне трудно сдържаше нервите си в края на мача
Анчелоти вече има пет титли на Европа - две като футболист и три като треньор Снимка: Getty Images
Анчелоти вече има пет титли на Европа - две като футболист и три като треньор

Реал (Мадрид) спечели десетата си европейска титла, след като победи с 4:1 градския си съперник Атлетико на финала на Шампионската лига. Новите шампиони на Испания поведоха в 37 минута с гола на Диего Годин, който вкара и гола за равенството срещу Барселона миналия уикенд, което донесе титлата в Ла Лига на тима на Диего Симеоне. Голът падна след грешка на Икер Касияс при разиграване пред вратата на Реал.

За 75 минути игра Атлетико успя да неутрализира Кристиано Роналдо и едва в последните 15 минути от мача Реал успя да изравни играта и в 93 минута Серхио Рамос изравни и върна шансовете на своите.

Развръзката дойде в във второто 15-минутно продължение, когато играчите на Атлетико буквално останаха без сили.

Гарет Бейл изведе Реал напред в 111 минута, осем минути след него Марсело направи 3:1, а в самия край Роналдо оформи крайното 4:1 от дузпа, след като беше съборен от Габи. Това е 17-и гол за португалеца в Шампионската лига този сезон.

В последните секунди Симеоне нахлу на терена, за да се разправя със съдията, а около играчите на Реал се радваха на вече сигурната победа.

Така след 12 години пауза Реал се върна на европейския връх, а Атлетико записа втори загубен финал в най-силния турнир на Стария континент.

Карло Анчелоти записа трета титла на Европа - две с Милан и сега една с Реал, преди това италианецът е печелил КЕШ два пъти като футболист.

„Още щом стана ясно, че ще има продължения, победата на Реал изглеждаше сигурна, играчите на Атлетико просто нямаха сили, за да им се противопоставят", коментира веднага след края на мача анализаторът на ВВС Крис Уодъл.

Това е втори трофей за Реал, по-рано през сезона "белите" спечелиха Купата на Краля и останаха на трето място в Испания, на 3 точки от Атлетико.