Забравете Свети Тотърингъм, Северен Лондон има нов властелин

Тотнъм победи Арсенал с 2:0 на своя „Уайт Харт Лейн“, а героите Деле Али и Хари Кейн не само донесоха трите точки и задържаха отбора си в битката за титлата, но и осигуриха за първи път от 22 години насам „шпорите“ да завършат пред големия си враг в крайното класиране.

Двата тима изиграха много динамично първо полувреме, в което надмощието на домакините бе осезаемо, но до попадение така и не се стигна.

Точно 146 секунди след почивката обаче бяха необходими на Тотнъм, за да прекърши съперника.

Кристиан Ериксен нахлу в наказателното и стреля, но Чех изби. При добавката обаче Деле Али беше на точното място и прати топката в мрежата за 1:0, а Хари Кейн хвърли в екстаз трибуните на „Уайт Харт Лейн“, разписвайки се от дузпа.

Така Тотнъм вече има 77 точки и е недостижими за Арсенал дори математически в класирането. „Шпорите“ са на четири точки от върха, така че продължават да мечтаят, докато Арсенал остава шести с 60 точки и все повече губи шансове за място в топ 4.

Не това обаче е най-големият проблем за „топчиите“

Бъдещето на Арсен Венгер все още е неясно, феновете са недоволни, а възможността Арсенал да не играе в Шампионска лига следващия сезон е все по-голяма, което значи, че и трудно ще се осигури подписа на футболисти, способни да възродят тима.

Изходът от битката за Северен Лондон е резултат не от 90 мин. футбол, а от революция в Тотнъм, която Почетино започна преди години, така че бъдещето пред тима му е светло.

В галерията може да видите 5 извода, които направихме след Тотнъм – Арсенал 2:0.