Челси на победа от титлата

Тери вече е най-резултатният защитник в историята на Висшата лига.

Челси се доближи само на победа от спечелването на титлата във Висшата лига за четвърти път в историята си. Лондончани победиха с 3:1 Лестър като гост в отложен мач. След успеха тима на Жозе Моуриньо има 80 точки в актива си и е с 13 пред втория Арсенал. До края има 4 кръга, но артилеристите са с мач по-малко.

Победа срещу Кристъл Палъс в неделя следобед на "Стамфорд Бридж" ще осигури и на практика титлата за Челси.

Първото полувреме не беше добро за гостите. Лестър, който продължава да се бори за оцеляването си, беше с 4 поредни победи и игра със самочувствие. В края на първата част Лисиците поведоха. Марк Олбрайтън бе точен след подаване от фланга на Джейми Варди.

Това беше първи гол за Олбрайтън с екипа на Лестър. Последното му попадение във Висшата лига бе под №20 000 в историята на турнира и падна през 2013 г.

След паузата Челси реагира като ужилен. Бранислав Иванович подаде към Дидие Дрогба, който изравни. Нападателят сложи край на най-дългата си суша с екипа на Челси - 20 поредни мача. Това бе гол №104 за ветерана във Висшата лига за сините.

В края на мача Челси вкара още два гола и спечели победата. Първо Джон Тери се разписа след корнер. Капитанът на Челси се превърна в най-резултатния защитник в историята на Висшата лига. Той има 38 гола, колкото и Дейвид Ънсуърт. Разликата е, че Тери не изпълнява дузпи в кариерата си.

Малко след това Рамирес оформи крайното 3:1 с мощен шут.

След загубата Лестър остава с 31 точки от 34 мача и е само на точка от зоната на изпадащите.