След като надви първия, Ливърпул падна от последния

Нападението на Ливърпул този път тотално разочарова и не успя да преодолее защитата на опашкаря Суонзи Снимка: Getty Images

Ливърпул се изложи в последния мач от кръга във Висшата лига и отстъпи с 0:1 в гостуването на Суонзи.

Малко повече от седмица след знаменитата победа над лидера Манчестър Сити с 4:3, сега тимът на Юрген Клоп загуби от последния и остава на 4-о място в класирането с 47 т. - три по-малко от третия Челси.

Победният гол за домакините падна в 40-ата минута след грешка на най-скъпия защитник в света Върджил ван Дайк. Холандецът не успя да изчисти добре след корнер и Алфи Моусън стреля точно по земя за 1:0.

Впоследствие за Ливърпул се изредиха да пропускат Фирмино, Мохамед Салах и резервата Дани Ингс. В последната минута от добавеното време Фирмино нацели гредата с глава, а Лалана беше блокиран при добавката.

Така Суонзи запази надежди да се спаси от изпадане, макар че остава на последно място в класирането. "Лебедите" събраха 20 т. и са на три от зоната на спасение.