Кабаков затрудни Германия в Талин. Още два тима се класираха за Евро 2020

Германия остана с човек по-малко още в 14-ата минута.

Още два тима си осигуриха участие на Евро 2020 - Полша и Русия. Поляците се справиха със Северна Македония у дома с 2:0. Попаденията бяха дело на Пшемислав Франковски и Аркадиуш Милик.

В другия мач от групата Австрия победи Словения с минималното 1:0.

Русия също се класира за участие на Евро 2020, след като разгроми с 5:0 Кипър в Никозия, записвайки седмия си пореден успех в Група I. "Сборная" имаше нужда само от точка, за да си осигури класиране, след като преди няколко дни това направи и лидерът в групата Белгия.

Германия победи очаквано Естония в Талин и се изравни по точки с лидера в Група С Холандия. Успехът с 3:0 обаче не дойде толкова лесно за Бундетима, който още в 14-ата минута се оказа с човек по-малко, тъй като българският рефер Георги Кабаков показа директен червен картон на Емре Джан.

До почивката селекцията на Йоахим Льов така и не успя да се окопити, но през втората част всичко си дойде на мястото. Илкай Гюндоган вкара два гола, след което асистира на Тимо Вернер за третото попадение.

Германия и Холандия имат по 15 точки, а трети е Северна Ирландия с 12.