Арсенал отказа Ливърпул от Шампионската лига

Арсенал триумфира след гола на Ектор Белерин за 1:0.

Арсенал помете Ливърпул за едно полувреме - 4:1, и го отказа от реални шансове за място в топ 4. "Топчиите" затвърдиха отлична форма - те са отборът, спечелил най-много точки в Англия през 2015-а.

Мачът започна вихрено за домакините, които до 15-ата минута не оставиха съперника да излезе от половината си. Два пъти вратарят на Ливърпул Симон Миньоле спасяваше своите.

След това гостите взеха инициативата и изпуснаха две златни възможности, като Маркович и Стърлинг не успяха сами срещу вратаря Давид Оспина.

В 37-ата минута младият Ектор Белерин даде тон за фиестата - 1:0. Последваха голове на Месут Йозил от пряк свободен удар и на Алексис Санчес, и така равностойното наглед първо полувреме завърши 3:0 за Арсенал.

Ливърпул намали чак в 76-ата минута от дузпа, изпълнена точно от Джордан Хендерсън. В добавеното време Оливие Жиру довърши гостите - 4:1.

Арсенал е втори с 63 т., само на 4 зад лидера Челси, който има два мача по-малко.

Ливърпул остава пети с 54 т., на цели 5 зад четвъртия Манчестър Юнайтед, който обаче има и мач по-малко.

За да са още по-лоши нещата за Ливърпул, Емре Джан бе изгонен с два жълти картона в края и ще пропусне преиграването от четвъртфиналите за Купата на ФА в сряда.

Няма да играе и друг основен защитник - Мартин Шкъртел, също наказан.