Сърбия не се даде при гостуването си на Германия

Германия и Сърбия не излъчиха победител в най-интересната контрола в сряда вечерта, завършвайки 1:1.

Двата отбора си размениха по един гол през двете полувремена на стадион "Фолксваген Арена" във Волфсбург, а Бундестимът не обнадежи особено почитателите си, че предстои успешна година след разочароващата 2018-а.

Мачът във Волфсбург беше генерална репетиция за германците преди сблъсъка с Холандия от първия кръг на евроквалификациите.

В 12-ата минута сърбите стигнаха до корнер, а след неговото изпълнение поведоха в резултата. Щастлив рикошет в Максимович прати топката на пътя на Йович и откритието на сезона в Бундеслигата не сбърка. За искания от Барселона нападател това беше първи гол с екипа на Сърбия.

Резултатът остана такъв до 69-ата минута, когато Леон Горецка фиксира равенството след асистенция на Марко Ройс.

В края на мача Лерой Сане получи контузия след грубо влизане на Милан Павков, който беше изгонен. Все още не е ясно колко сериозна е травмата на звездата на Манчестър Сити.