Ливърпул премина като на парад за 15-ата си победа от началото на сезона

Салах се отличи с гол и асистенция при гостуването на "Виталити".

Ливърпул записа лесна победа с 3:0 като гост на Борнемут в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига. Така "червените" продължават похода си към титлата с 15 успеха и едно равенство от началото на кампанията, а съставът на Юрген Клоп вече има 46 точки в актива си.

Мачът на "Виталити стейдиъм" премина при подчертано превъзходство на европейските шампиони и огромната разлика в класите бе лесно забележима.

Ливърпул обаче трябваше да чака 35 минути за първия си гол. Джордан Хендерсън отправи изключителен 50-метров пас към Окслейд-Чембърлейн, който се движеше на скорост, но въпреки това успя добре да засече топката от въздуха. Рамсдейл я докосна с крак, но тя влезе във вратата му.

Десетина минути след началото на второто полувреме гвинеецът върна жеста. Кейта изведе Салах, който чукна технично в далечния ъгъл за 0:3.

Следващият мач на Ливърпул е във вторник - гостуване на Ред Бул Залцбург в мач от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига.