САЩ отново е номер 1 в женския футбол

Капитанката и звезда на САЩ Меган Рапиноу стана голмайстор и най-добър играч на турнира Снимка: Getty Images

САЩ отново грабна световната титла в женския футбол след победа с 2:0 над Холандия на финала.

На стадиона на Лион американските футболистки спечелиха с голове през втората част. Първо звездата Меган Рапиноу отбеляза от дузпа в 61-ата минута за нарушение срещу Алекс Морган, което беше потвърдено след консултация с ВАР.

В 69-ата минута Роуз Лавел удвои след индивидуална акция и така американките за втори пореден и общо за четвърти път стъпиха на световния връх - рекорден трофей в осемте издания на надпреварата.

Бронзовите медали отидоха при Швеция, която вчера победи Англия с 2:1 в малкия финал.