Ювентус на точка от титлата, Парма изпадна

Тевес вече има 20 гола за сезона в първенството.

Ювентус е само на една точка от четвърта поредна титла на Италия. Бианконерите надвиха 3:2 Фиорентина у дома и имат 14 точки аванс в класирането пред втория Лацио. До края има 5 кръга.

Ювентус видя как съперника първо поведе, а освен това изпълни две дузпи. Въпреки това бианконерите спечелиха.

Фиорентина поведе с гол от бялата точка на Гонсало Родригес в 33-ата минута. До почивката обаче Юве беше обърнал резултата. Първо Фернандо Йоренте бе точен за 1:1 а след това Карлос Тевес в 45-ата минута изведе домакините напред.

В средата на второто полувреме Фиорентина получи втора дузпа. Съдията се забави доста с отсъждането й, но накрая посочи бялата точка. Този път Родригес пропусна. Веднага след това Карлос Тевес вкара втория си гол в мача. Той се разписа с диагонален удар.

Аржентинецът вече има 20 гола в Серия А този сезон и е топреализатор в първенството. Във всички турнири Тевес е вкарал 28 пъти в 42 мача.

В последната минута Иличич оформи крайното 2:3.

Лацио не позволи на Юве да спечели титлата, като разби 4:0 Парма. Орлите вкараха 3 гола до 16-ата минута, нещо което не са правили в последните 20 години. Разписаха се Пароло, Клозе и Кандрева. През второто полувреме Кейта оформи разгрома.

С тази загуба Парма изпадна от елита. Дуковете, които са в процес на фалит, имат 16 точки и изостават на 16 от спасителния бряг.

Рома остава в битката за второто място след убедителна победа с 3:0 над Сасуоло. Вълците имат точка по-малко от Лацио.

Голям срам претърпя Милан, който отстъпи 1:3 у дома от Дженоа. Грифоните не бяха побеждавали на "Сан Сиро" този съперник от 57 години. Милан дори завърши мача с 10 души, след като Жереми Менес беше изгонен. Очаква се до часове треньора Филипо Индзаги да бъде уволнен.