Алексис дебютира за Юнайтед в разгром за ФА Къп

Чилиецът заигра активно от самото начало и организира множество атаки на Юнайтед в дебюта си срещу Йоувил Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед безпроблемно се класира за следващия кръг на ФА Къп след победа с 4:0 над Йоувил Таун като гост.

Успешен дебют за "червените дяволи" направи новото попълнение Алексис Санчес, който започна отляво на атаката, активно организираше нападенията на отбора и игра до 72-ата минута.

Първото полувреме не беше лесно за Юнайтед, тъй като играещите в четвърта дивизия домакини започнаха уверено и даже на няколко пъти принудиха Серхио Ромеро да се намесва, за да предотврати гол във вратата си. В 41-ата минута обаче Алексис изведе Маркъс Рашфорд, който беше изпреварен в наказателното поле на Йоувил.

Двама защитници обаче не се разбраха и оставиха Рашфорд да стреля и да открие резултата - 1:0 за Юнайтед. През втората част гостите нямаха проблеми и в 61-ата минута решиха мача с попадение на Андер Ерера за 2:0.

В последните две минути на редовното време се разписаха и резервите Джеси Лингард и Ромелу Лукаку - първият след самостоятелен пробив, а вторият при скоростна контраатака и пас на Маркос Рохо.