Грахчето препъна Атлетико

Арда Туран бе изгонен малко преди края.

Мадридските Реал и Атлетико изиграха много оспорван четвъртфинален реванш от Шампионската лига, но все пак "кралете" се промъкнаха след късен гол на Хавиер Ернандес-Чичарито в 88-ата минута.

Така Реал отива напред с общ резултат 1:0, елиминирайки миналогодишния си съперник на финала. Атлетико остана с десет души 14 минути преди края, когато Арда Туран получи втори жълт картон.

Атака от дясно на Кристиано Роналдо намери Чичарито, който се възползва от неразбирателство на защитната и вратаря Ян Облак и промуши топката от десетина метра под плонжа на вратаря.

Иначе старши треньорът на домакините Карло Анчелоти беше лишен от контузените Карим Бензема, Гарет Бейл и Лука Модрич, но в крайна сметка Реал взе своето.