Ливърпул прекърши Саутхемптън с 2:0 като гост

Рахийм Стърлинг вкара втория гол за Ливърпул за победата срещу Саутхемптън

Ливърпул спечели с 2:0 гостуването си на Саутхемптън и излезе на 2 точки от четвъртото място във Висшата лига. Двата гола за тима на Брендън Роджърс вкараха Коутиньо в 3-ата минута и Рахийл Стърлинг в 73-ата. И двамата отбелязаха, след като се възползваха от порециса грешки на защитниците на Саутхемптън, които иначе този сезон се представят на изключително високо ниво.

След 26-я кръг Ливърпул е 6-и с 45 точки, Саутхемптън е едно място по-напред с 46 точки. В Топ 4 влизат Челси с 60 точки, следван от Манчестър Сити с 55, Арсенал с 48 и Манчестър Юнайтед с 47.

В началото на мача съдията подмина чиста дузпа в полза на Саутхемптън, както и след това още една за игра с ръка в наказателното поле на Ливърпул.

Играчите на Роналд Куман реагираха остро на първия гол на Ливърпул, но така и не успяха да вкарат, а резервата Стърлинг отбеляза по-малко от 10 минути, след като влезе в игра на мястото на Адам Лалана.

В другите два неделни мача във Висшата лига тимовете не успяха да излъчат победители - Тотнъм завърши 2:2 с Уест Хем, а Евъртън и Лестър също си отбелязаха по два гола.