Челси удари Барса в дебюта на Гризман

Престижна победа за Челси и Франк Лампард Снимка: Getty Images
Престижна победа за Челси и Франк Лампард

Челси победи Барселона с 2:1 в приятелски мач, игран на стадион „Сайтама“ в Япония.

„Сините“ отбелязаха по един гол в двете полувремена. Тами Ейбрахам откри резултата в 34-тата минута, възползвайки се от грешка при изнасянето на топката от Серхио Бускетс и с финес преодоля Тер Стеген.

Девет минути преди края резервата Рос Баркли покачи на 2:0 с хубав удар от дистанция, а крайното 2:1 оформи Иван Ракитич с бомбен шут от около 20-ина метра.

Освен трите гола феновете видяха и 21 смени, като единствено Кепа запази мястото си от всички футболисти на терена и се отчете с няколко добри спасявания.

Дебют за Барселона направиха новите попълнения Антоан Гризман, Франки де Йонг и вратарят Нето. Французинът стартира като титуляр, но нямаше много шансове за изява и се отчете само с един неточен удар през първото полувреме.

Каталунците бяха без голямата си звезда Лионел Меси и без Луис Суарес, които се наслаждават на ваканцията си, след като взеха участие в турнира Копа Америка.

Това бе първа лятна проверка за Барса, докато Челси вече изигра три приятелски срещи преди това. Победата е втора за лондончани под ръководството на новия си треньор Франк Лампард, който записа още равенство и загуба досега в контролите