Наполи спечели Суперкупата на Италия след драма

Марек Хамшик и съотборниците му изстрадаха победата над Юве.

Доха видя зрелище на финала за Суперкупата на Италия и триумф на Наполи над шампиона Ювентус. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията двата отбора си размениха по още едно попадение и трофеят бе решен с дузпи.

Карлос Тевес бе точен за Юве още в 5-та минута, след като се възползва от грешка на централните защитници Кулибали и Албиол, които се сблъскаха и оставиха аржентинеца сам срещу Рафаел. Наполи отговори с две греди.

Първо Марек Хамшик нямаше шанс в минутите до почивката, а четвърт час след подновяването на играта през втората част, Игуаин с майсторски удар прехвърли технично Буфон, но за негово съжаление топката се удари в лявата греда.

Минути по-късно Де Гузман проби отляво и центрира отлично, а Игуаин от няколко метра с глава вкара своя 11-и гол за сезона. Първото продължение завърши без попадения, а още в 20-ата секунда на второто Тевес с прецизен удар не остави шансове на Рафаел за 2:1.

Все пак в 118-ата минута Игуаин бе изпуснат от защитата и между двама бранители паднал на земята изравни. Така последва драмата при дузпите, като трябваше да се изпълнят цели 18.

Започна се с два пропуска - Жоржиньо и Тевес, след което 10 поред бяха реализирани. Юве пропусна два мачбола, след като Буфон първо спаси още две дузпи, но Киелини и Перейра пропуснаха, а след това Падоин сбърка при аванс на Наполи след гол на Кулибали, като донесе огромна радост на Рафа Бенитес и отбора му.