Ювентус спря Реал

Голът на Алваро Мората прати Ювентус на финала на 6 юни
Юве ще играе финал в Шампионската лига за първи път от 2003 година

Ювентус детронира носителя на титлата в Шампионската лига Реал Мадрид и на финала на 6 юни в Берлин ще играе с Барселона. Торинският гранд стигна до 1:1 в Мадрид, а у дома спечели първия полуфинал между двата тима с 2:1.

Кристиано Роналдо откри резултата за Реал от дузпа в 23-ата минута, като преди това Хамес Родригес беше съборен в наказателното поле от Джорджо Киелини.

И точно когато берлинската версия на „Ел Класико" изглеждаше повече от вероятна, Алваро Мората изравни за Ювентус в 57-ата минута и това се оказа достатъчно за отстраняването на Белия балет. Миналата година Мората игра на финала в Шампионската лига, но за Реал, а сега прати Юве в последния мач от най-големия европейски турнир.

Мората вкара и в първия мач в Торино, но сега отново отказа да празнува попадението си.

Гарет Бейл и Хамес Родригес имаха шансове да вкарат за Реал, но защитата на Юве и Джанлуиджи Буфон се справиха с всички опасности. В 67-ата минута Карло Анчелоти смени Карим Бензема, който беше най-дейният нападател на домакините, за да вкара в игра Ернандес, но това не помогна кой знае колко на Реал.

След почивката Родригес направи още едно падане в наказателното поле на Ювентус, но този път получи жълт картон за симулация.

Ювентус се класира на финал в Шампионската лига за първи път от 2003 година, а в Берлин ще се срещнат Луис Суарес и Джорджо Киелини - уругваецът ухапа италианеца на световното в Бразилия, което доведе до отсъствието му до октомври от официални мачове на Барселона и страната му.

Така преди финала на 6 юни Барселона и Ювентус са единствените отбори в Европа, които все още се борят за требъл - европейската титла плюс титлата и купата на страната им.