Съдия побутна Сити към третото място

Голът на Марез бе отменен за двойно докосване.

Манчестър Сити изстрада домакинската победа с 2:1 над шампиона Лестър, която позволи на тима да измести Ливърпул от третата позиция.

"Гражданите" вече водят с две точки на мърсисайдци, но успехът им дойде и с побутване от рефера Роберт Медли.

В 76-та минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след нелепо нарушение на Клиши срещу Марез.

Алжирецът изпълни и топката се озова във вратата на Кабайеро, но се оказа, че играчът на Лестър докосна два пъти топката при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и съдията не зачете попадението, отсъждайки пряк свободен удар в полза на домакините.

Давид Силва откри резултата в 29-та минута след слаб удар, а голът бе доста дискусионен, защото Рахийм Стърлинг бе в положение на засада при изстрела.

В 35-та минута Баналаун фаулира Сане в наказателното поле и Габриел Жезус направи 2:0. Три минути преди края на частта Шинджи Оказаки намали след много хубаво изпълнение, при което засече от въздуха центриране отляво на Олбрайтън, което се оказа последното попадение в мача.