Клоп за Салах: Как можа да пропусне такива положения и да вкара най-невероятното?

Салах пропусна доста "чисти" ситуации, а накрая вкара от много трудна позиция.

Мениджърът Ливърпул Юрген Клоп призна, че няма идея как Мохамед Салах вкара гола си от невъзможно малък ъгъл, след като преди това пропусна много "чисти" положения при победата на европейските шампиони с 2:0 като гост на РБ Залцбург, която ги класира за осминафиналите на Шампионската лига.

Австрийците изиграха добро първо полувреме, но през второто бяха пречупени след гол на Наби Кейта с глава и въпросното попадение на Мо Салах.

"Какъв отбор, какво усилие - коментира Клоп пред BT Sport. - Мачът беше труден. Те започнаха толкова директно и направиха толкова много умни неща на терена. Но ние бяхме готови за това. Беше много напрегната среща.

През второто полувреме не успяха да се справят с интензивността ни. Вкарахме два прекрасни гола. Можехме да отбележим шест или седем, което е лудост.

Спечелихме групата, спечелихме мача, всичко е добре. През първото полувреме трябваше да наложим по-голям натиск. Когато притежавахме топката, създавахме чисти положения, които не вкарахме.

Тогава Мо вкара най-трудната ситуация за цялата вечер. Какъв гол! Нямам представа как го направи. Как така с неговите качества не вкара едно или две от другите положения - нямам представа. Сензационно! Подобно отношение от отбора е нещо страхотно. Трудно беше, но успяхме."