Поредна победа №8 за Байерн в паметен мач за Томас Мюлер

Поредна победа №8 за Байерн в паметен мач за Томас Мюлер Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен победи гостуващия Вердер Бремен с 4:2 и увеличи победната си серия на осем поредни мача във всички състезания.

С победата баварците отново имат преднина от 16 точки на върха в класирането пред втория Байер Леверкузен, третия РБ Лайпциг и четвъртия Борусия Мьонхенгладбах, които имат равен актив от по 31.

Жером Гондорф даде ранен аванс на гостите, но Томас Мюлер възстанови равенството преди почивката. Роберт Левандовски направи 2:1 в началото на второто полувреме, преди автогол на Зюле отново да изравни резултата.

След това обаче Левандовски и Мюлер вкараха по още един за крайното 4:2, а вторият гол за Мюлер бе под №100 за германеца в Бундеслигата.

Вердер остава с 16 точки на 16-ата позиция.