Игуаин спаси Юве от скамейката в дербито на Торино

Михайлович е нахлул на терена след червения картон на Акуа при резултат 1:0 за Торино Снимка: Getty Images

Ювентус се спаси от загуба в 92-ата минута в градското дерби срещу Торино в Серия А.

Срещата на "Ювентус стейдиъм" завърши 1:1 с изравнителен гол в края на Гонсало Игуаин, а при драматичния развой Торино доиграваше с 10 души в последния половин час.

Юве започна по-силно мача, но не успя да се възползва от положенията си, а Джо Харт беше стабилен на вратата на Торино. В 15-ата минута Бенатия уцели гредата с глава след корнер, а Бонучи не сполучи при добавката.

Точно преди почивката Харт спаси шут на Дибала.

В 52-ата минута Адем Ляич откри резултата за Торино след страхотно изпълнен пряк свободен удар. Само пет минути след отбелязания гол, реферът реши да се намеси и даде спорен втори жълт картон на Африе Акуа за остро влизане, при което обаче ганаецът игра с топката.

Треньорът на Торино Синиша Михайлович нахлу на терена, за да обясни на съдията Паоло Валери какво мисли за него и бързо беше изгонен. До края отборът му се прибра да пази аванса си, а Юве натисна. В 69-ата минута Кедира пропусна от чиста позиция.

В 92-ата минута влезлият като резерва Игуаин все пак изравни с майсторски гол малко пред границата на наказателното поле и донесе точката на тима си.

Така Ювентус остава първи с 8 т. пред Наполи три кръга преди края. Поредното скудето за "Старата госпожа" изглежда въпрос на време. Торино е на девето място с 50 т.