Бразилия е на полуфинал след голямо треперене и дузпи (ВИДЕО)

Домакинът Бразилия се класира за полуфиналите на Копа Америка след драматична победа над Парагвай след дузпи.

В редовното време двата тима не си отбелязаха голове, макар "гуараните" да играха с човек по малко от 58-ата минута, когато Фабиан Балбуена бе изгонен с директен червен картон.

Така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там "селесао" показа по-точен мерник и с 4:3 попадения се добраха до следващата фаза.

Густаво Гомес пропусна още при първия опит за Парагвай, а след това точни от бялата точка бяха Вилиан, Маркиньос и Коутиньо за Бразилия и Алмирон, Валдес и Рохас за парагвайците.

Роберто Фирмино даде надежда на "гуараните", пропускайки при четвъртия удар за домакините, но веднага след това и Дерлис Гонзалес не успя да уцели вратата. Така решаващият удар бе за Габриел Жезус, който бе точен и донесе успеха на своя тим за крайното 4:3.

С тази победа Бразилия продължава на 1/2-финал, където ще срещне победителя от сблъсъка между Венецуела и Аржентина.