Обрат класира Ман Сити на четвъртфинал за Купата на ФА

Агуеро бележи дузпата, с която Манчестър Сити поведе с 2:1 Снимка: Getty Images
Агуеро бележи дузпата, с която Манчестър Сити поведе с 2:1

Манчестър Сити стана последният отбор, класирал се на четвъртфиналите за Купата на ФА.

В преиграването срещу Хъдърсфийлд на "Етихад" тимът на Пеп Гуардиола постигна убедително 5:1, макар че получи гол още в началото.

Гуардиола беше заложил почти изцяло на титулярния си състав, но въпреки това в 7-ата минута гостите откриха - Хари Бън завърши добрата атака на Хъдърсфийлд и с удар между краката на Клаудио Браво направи 1:0.

Ман Сити бързо натисна и изглеждаше въпрос на време да изравни след пропуските на Фернандиньо и Де Бройне. В 30-ата минута логичното се случи и Лерой Сане се възползва от пробив и центриране на Стърлинг, за да направи 1:1.

Само 4 минути по-късно Отаменди беше съборен в наказателното поле на Хъдърсфийлд и Сити получи дузпа, която Серхио Агуеро превърна в гол за 2:1.

Впоследствие Агуеро уцели гредата при чисто положение, но в 38-ата минута записа асистенция за сънародника си Пабло Сабалета, който се разписа отблизо за 3:1.

През второто полувреме си личеше, че мачът е вече решен, но Манчестър Сити стигна до още два гола. В 73-ата минута Агуеро вкара второто си попадение след нова асистенция на Стърлинг, а в самия край Ихеаначо направи 5:1 след пас на Хесус Навас.

На четвъртфинала Сити гостува на Мидълзбро, а мачът е на 11 март.