Интер остана перфектен в Серия А след голове на Икарди и Перишич

Победа за "нерадзурите" с 2:0 у дома над СПАЛ - ИВан Перишич със страховит гол в края на мача. Снимка: getty

Отборът на Интер се изравни с Ювентус, след като постигна пълен актив от 9 точки в Серия А, след три изиграни мача.

"Нерадзурите" победиха у дома СПАЛ с 2:0, макар да се наложи да треперят до самия край на мача. Така гостите продължават да са без победа срещу този съперник в своята история, макар последните 49 години да бяха извън Серия А.

Резултатът бе открит от дузпа в 26-ата минута, като точен бе Мауро Икарди след изтрел по тревата в долния десен ъгъл на вратата.

Интер създаде повече положения, но не убеди напълно с играта си. През вторта част домакините нацелиха гредата след фантастичен шут от около 40 метра на Брозович.

В крайна сметка тима на Лучано Спалети стигна до второ попадение в 87-та минута.

Точен бе Перишич, който вкара с топовен шут от воле в горния десен ъгъл след добър пробив и центриране на Икарди от дясно.

Така Интер и Юве са единствените два клуба с пълен актив след първите три кръга в Серия А, преди мачовете на Милан и Наполи, които гостуват съответно на Лацио и на Болоня.