Салах отново залепи Ливърпул за Сити

Салах започна трудно сезона, но този път донесе успеха Снимка: Getty Images
Салах започна трудно сезона, но този път донесе успеха

Ливърпул измъкна много трудна победа с 1:0 в гостуването на Хъдърсфийлд с победен гол на Мохамед Салах.

"Мърсисайдци" играха неубедително и повечето ситуации бяха пред тяхната врата, но те взеха трите точки, с които отново се изравниха с Манчестър Сити на върха в Премиършип.

Ливърпул владееше играта в началото и преимуществото беше материализирано в 24-ата минута, когато Джердан Шакири изведе Салах и египтянинът елегантно стреля с десния крак в далечния ъгъл за 1:0.

В 31-ата минута Хъдърсфийлд можеше да изравни, но гредата спаси Алисон при далечен удар на Хог. В 64-ата минута Салах беше близо до втори гол, но не уцели вратата.

Хъдърсфийлд можеше да изравни в 82-ата минута, но и този път гол не падна и резултатът остана непроменен.

Ливърпул има 23 т., колкото и Манчестър Сити, но шампионите заемат първото място по голова разлика.