Барса с Меси: 23 трофея за 11 години

Меси вкара два гола на финала и подлуди "Камп  ноу". Както го прави вече 11 години.
Меси вкара два гола на финала и подлуди "Камп ноу". Както го прави вече 11 години.

Лионел Меси проби два пъти баската съпротива и с головете си донесе Купа на краля на Барса - 3:1 срещу Атлетик (Билбао) на финала.

Мачът се игра на стадиона на каталунците "Камп ноу",като без съмнение това оказа влияние на развитието му. На всеки съперник е трудно на този терен, а така за финала Барса си имаше домакинско предимство.

Меси откри в 20-ата минута, а Неймар удвои в 37-ата и още до почивката купата изглеждаше орисана на Барса.

В 74-ата минута Лео направи нещата да изглеждат лесни с трети гол. Едва тогава баските върнаха попадение чрез тъмнокожия Иняки Уилямс.

Купата е 23-и трофей във витрата на Барса след дебюта на Меси преди почти 11 години. Сред тях 7 титли на Испания, 3 приза в турнира на Краля, 3 Шампионски лиги...

На 6 юни Барселона среща в Берлин Ювентус на финала именно в турнира на шампионите и ще гони требъл. Титлата и купата на Испания вече са заградени с кръгчета в страхотния сезон на Меси и компания.

Това е първи дубъл за Барса от 2009-а, а на хоризонта е требъл - така, както стана преди 6 години.