Чудото на ЮНА, Метц и Депор: Велики европейски обрати

Арсенал отиде в Монако с надежда в сърцата за велик обрат във вторник. След 1:3 в Лондон обаче силите не стигнаха, въпреки че английският тим се добра до 2:0. Само още един гол...

Но мисията след 1:3 у дома е на практика обречена в турнира на шампионите. Само веднъж е правено чудото да обърнеш такъв дуел.

През 1969 г. Бенфика печели с 3:1 срещу Аякс в Амстердам и смята задачата за изпълнена. Но Йохан Кройф е на друго мнение - 3:1 в Лисабон, като младият тим на холандците води с 3:0 на полувремето.

Стига се до трети мач, в който Аякс разбива съперника с 3:0, а после играе финал.

В класацията тук има велики изненади, сензационни обрати за историята, както и мачове, които вероятно сте забравили.

Помните ли например Метц, който се разправи с голямата Барса?

Или как Миодраг Йешич и Партизан се разправиха с англичаните от Куинс Парк за 63 минути? Да, същият Йешич, шампион на България с ЦСКА като треньор, печелил купата с Литекс като наставник, водил и Славия...

Или нощта на срама (така я наричат в Италия) и на магиите (испански вариант), в която Депортиво отнесе Милан с 4:0?

Това са велики обрати и сензации, а в три от тях герой е Реал - вероятно най-аристократичната особа в европейския футбол.

Ето я подборката на мачовете с неочакван край.