"Скуадрата" не се даде на Англия благодарение на ВАР

Инсиние вкара дузпата в края и донесе равенството на Италия Снимка: Getty Images
Инсиние вкара дузпата в края и донесе равенството на Италия

Англия и Италия завършиха 1:1 на "Уембли" в контрола, която ще се запомни с два дискусионни гола.

Домакините водеха до последните минути заради попадение на Джейми Варди през първото полувреме, но в края Лоренцо Инсиние изравни от дузпа, отсъдена от съдиите след консултация със системата за видеоповторения.

Варди откри в 26-ата минута след бързо изпълнен фаул за нарушение срещу Стърлинг. Гостите протестираха, че не са чули съдийския сигнал, но попадението беше признато.

В 79-ата минута малко раздели Инсиние от изравнителния гол, но в 87-ата минута той отбеляза от бялата точка. Дузпата беше свирена за настъпване на Тарковски срещу Киеза, а съдията първоначално беше отсъдил ъглов удар, но промени решението си, щом изгледа повторение на ситуацията.