Подолски вкара страхотен гол на раздяла, Германия удари Англия

Преди началото на мача беше излъчено видео с най-добрите моменти на Подолски с националния отбор, а при смяната му пет минути преди края стадионът стана на крака Снимка: Getty Images

С паметен гол на героя на деня Лукаш Подолски Германия надви Англия с 1:0 в приятелски мач в Дортмунд.

За Подолски това беше 130-и и последен мач с екипа на националния отбор и той се раздели с Бундестима по подобаващ начин.

В 69-ата минута Полди отбеляза единствения гол със силен удар отдалеч, влязъл неспасяемо в горния ляв ъгъл на Джо Харт. Това беше 49-и негов гол за Германия.

Иначе англичаните бяха по-опасният отбор в мача и изпуснаха редица чисти положения, а селекционерът им Гарет Саутгейт изпробва нова схема 3-4-3. Защиникът на Бърнли Майкъл Кийн дебютира като титуляр, а капитан в отсъствието на Рууни беше Гари Кейхил.

В 31-ата минута Адам Лалана излезе на чисто положение, но уцели лявата греда. Преди почивката страхотна възможност имаше и Деле Али, но сам срещу Тер Щеген стреля право във вратаря.

През втората част германците играха по-добре и можеха да вкарат втори гол след попадението на Подолски, но малко не достигна на Лерой Сане и Шюрле.

През тази седмица световните квалификации продължават и за двата тима. Германия гостува на Азербайджан в неделя, а Англия посреща Литва.