Сити загря за дербито с Юнайтед с победа над Уест Хем

Манчестър Сити обсади вратата на гостите от самото начало.

Манчестър Сити се наложи с 2:1 като домакин над закъсалия Уест Хeм в последна среща от 15-ия кръг на английското футболно първенство. „Гражданите“ събраха 43 точки и останаха с осем точки преднина на върха пред Манчестър Юнайтед преди градското дерби на "Олд Трафорд" следващата неделя.

Сити стана и третият отбор в историята на Висшата лига, който постига 13 поредни победи, след Арсенал и Челси.

Домакините можеха да поведат в 25 мин., но Адриан направи отлично спасяване след удар на Давид Силва. В края на полувремето обаче Анджело Огбона с глава прати топката във вратата на Сити.

След почивката „гражданите“ обсадиха вратата на съперника и в 57 мин. успяха да изравнят. Габриел Жезус проби от дясно и пусна остър пас в малкото наказателно поле, откъдето Николас Отаменди засече в мрежата.

В 84 мин. Силва от 7-8 метра вкара за 2:1.