Невероятна драма и Лацио е супершампионът на Италия

Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия Снимка: Getty Images
Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия

Лацио е носител на Суперкупата на Италия за 2017 година. „Орлите” победиха Ювентус, който направи дубъл през миналия сезон, с 3:2 след страхотна драма в края.

Тимът на Симоне Индзаги поведе с 2:0, Юве стигна до изравняването в първите секунди на добавеното време, но в 93-тата минута Алесандро Мурджия донесе победното попадение за „орлите”.

По два гола за отборите си вкараха Чиро Имобиле и Пауло Дибала, като и двамата се разписаха по веднъж от дузпа.

Началото на мача принадлежеше на Юве, а стражът на Лацио – Томас Стракоша – на два пъти трябваше да се намесва, спасявайки удари на Куадрадо и Игуаин.

Постепенно „орлите” влязоха в мача и в 32-рата минута бе отсъдена дузпа в тяхна полза. Потърпевшият Имобиле сам застана зад топката и откри резултата.

Малко по-късно Буфон трябваше да прави две спасявания в рамките на пет секунди, отразявайки ударите на Душан Баста и Лукаш Лейва.

В началото на второто отново Имобиле наказа Буфон и Лацио поведе с 2:0. Но в края дойде времето на Юве.

Пет минути преди края на редовното време Пауло Дибала намали след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, въпреки че стената пред Стракоша не беше построена правилно и позволи на аржентинеца да завърти кълбото в далечния ъгъл.

В първата минута на добавеното време „старата госпожа” стигна и до изравняване, отново благодарение на Дибала, който изравни след точно изпълнена дузпа.

И когато изглеждаше, че всички очакват продълженията, след страхотен рейд, Джордан Лукаку, брат на Ромелу, сервира топката на Мурджия, който отблизо донесе трофея на Лацио.