Хари Кейн и Деле Али повалиха Евертън

Хари Кейн бележи втория гол във вратата на гостите за неочаквано лекия успех на Тотнъм Снимка: Getty Images

Тотнъм се справи с Евертън на "Уайт Харт Лейн" и спечели с 3:2 мача от 27-ия кръг на Висшата лига. Това беше първа загуба за Евертън в първенството през 2017 г. и тя дойде сравнително лесно, макар че резултатът подсказва друго.

"Шпорите" натискаха от самото начало и в 20-ата минута техният таран Хари Кейн откри резултата с далечен шут пред пасивните халфове на Евертън. До края на полувремето домакините можеха да вкарат още, но Кейн и Ериксен не показаха достатъчно точност пред гола.

В 56-ата минута Шнайдерлин сбърка при изнасянето на топката за Евертън и Хари Кейн бързо се възползва, като останал сам срещу вратаря нямаше проблеми да вкара втория си гол в мача за 2:0.

Надежда за Евертън даде Ромелу Лукаку, който в 81-ата минута се възползва от подхлъзване на Вертонген, проби и върна един гол за "карамелите". При 1:2 двата тима си размениха по още един гол след 90-ата минута.

Първо Деле Али засече центриране от статично положение пред заспалата защита на Евертън и направи 3:1, а после Енер Валенсия се възползва от центриране на отсрещната врата за крайното 2:3.

С победата Тотнъм събра 56 т. на второто място и е на 7 от първенеца Челси, който играе своя мач от кръга в понеделник срещу Уест Хем. Евертън остава на седма позиция с 44 т.