Рууни не успя да спре Юнайтед, Игало стана герой

Манчестър Юнайтед безпроблемно се класира за 1/4-финалите на ФА Къп след победа с 3:0 в гостуването на втородивизионния Дарби Каунти.

Мачът беше очакван с голям интерес най-вече заради легендата на "червените дяволи" Уейн Рууни, който се изправи срещу бившия си клуб. Той показа някои добри неща на терена, а привържениците на Юнайтед не спряха да скандират името му и да показват любовта си към него.

Герой обаче стана новият нападател на отбора Одион Игало, който се отчете с два гола.

Уейн Рууни затрудни Ромео от фаул в 18-ата минута, но вратарят спаси, а после Юнайтед използва своите моменти.

В 33-ата минута след няколко блокирани шута, Люк Шоу стреля, топката се отби от тревата и прехвърли вратаря за 1:0. После Одион Игало се пребори с двама защитници в пеналта и покачи на 2:0.

През втората част Игало изработи още една атака и сам я завърши при втория опит с левия крак от въздуха - 3:0.

В края Рууни още веднъж затрудни максимално Ромеро от фаул, но вратарят отново се справи.

Следващият съперник на Юнайтед в турнира е последният във Висшата лига Норич, който успя да отстрани Тотнъм.