Безброй грешки провалиха Милан срещу Рома

Николо Дзаниоло се превърна в герой за Рома Снимка: Getty Images
Николо Дзаниоло се превърна в герой за Рома

Рома се възползва достатъчно от огромния брой грешки на Милан, за да стигне до победа с 2:1 в дербито на деветия кръг в Серия „А“.

Един Джеко откри резултата в 38-ата минута след удар с глава, а Джанлуиджи Донарума спаси още няколко удара към вратата си през първата част.

Гостите от Милан изравниха в 55-ата чрез Тео Ернандес след асистенция на Давиде Калабрия, но радостта им трая кратко.

Само три по-късно Николо Дзаниоло вкара втори гол за „вълците“, а Калабрия се превърна от герой в грешник, след като подари топката на Дзаниоло в опит да пресече пас на Джеко.

В края Милан създаде няколко опасности пред противниковата врата, но Хакан Чалханоглу и Тео Ернандес не успяха да намерят целта.

Рома вече има 16 точки на петата позиция, докато Милан падна до 12-ата с 10.