Кошмарът за Реал продължи със загуба от Алавес

На почивката Мариано Диас замени статичния Бензема, но и това не помогна на гостите.

Реал Мадрид записа четвърти пореден мач без успех във всички турнири, след като загуби с 0:1 при визитата си на Алавес в среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион.

Привидно "кралете" владееха инициативата през целия мач, но редица пропуски направиха Карим Бензема, Себайос и Гарет Бейл.

На почивката Мариано Диас замени статичния Бензема, но и това не помогна на гостите, както и влизането в игра на Асенсио, който бе оставен на пейката в началото. Каземиро и Бейл пропиляха най-добрите възможности за "белия балет" след почивката, за да се стигна до последните секунди, когато резервата Ману Гарсия донесе трите точки за домакините.

След втората си загуба за сезона Реал е втори с 14 точки. Алавес събра също 14 точки, но остава на третото място.