Сари прави една и съща грешка - оставя Дибала на пейката

Пауло Дибала отново бе оставен на пейката, но отново с ключова роля Снимка: Getty Images
Пауло Дибала отново бе оставен на пейката, но отново с ключова роля

Ювентус направи грешна стъпка в Италия, завършвайки 2:2 у дома срещу Сасуоло.

Домакините поведоха с гол на Леонардо Бонучи в 21-вата минута с удар от около 20-ина метра, но само секунди по-късно Бога изравни с техничен прехвърлящ над Буфон.

Капуто направи пълен обрат в началото на втората част и всичко вървеше от зле към по-зле за Юве, докато Маурицио Сари не осъзна грешката си и пусна в игра Пауло Дибала.

Аржентинецът се появи на мястото на Бернардески в 53-тата и само 15 по-късно спечели дузпа, превърната в гол от Кристиано Роналдо за крайното 2:2.

Дибала напълно промени играта на „бианконерите и бе в основата на всичко по-интересно пред противниковата врата и не е ясно защо Сари продължава да го държи на пейката.

Равенството бе трето за Юве от началото на сезона. „Старата госпожа“ води в класирането с актив от 36 точки, но може да сдаде първата позиция още днес, ако Интер победи СПАЛ у дома. Сасуоло пък има 14 и се изкачи до 12-ата позиция.