Дани Ингс не спира да вкарва, наказа Тотнъм и Моуриньо

Дани Ингс не спира да вкарва, наказа Тотнъм и Моуриньо Снимка: Getty Images

Възходът на Саутхемптън продължава и през новата година. „Светците“ победиха Тотнъм с минималното 1:0 и постигнаха трета победа в последните четири кръга от Висшата лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза Дани Ингс в 17-ата минута, като това бе попадение №13 за него от началото на сезона.

Пет минути преди края Шейн Лонг, който влезе като резерва именно на мястото на Ингс, можеше да направи началото на 2020-а още по-трагично за тима на Жозе Моуриньо, но отблизо с глава стреля покрай целта.

В ответната атака пък „шпорите“ можеха да изравнят, но удар на Лукас Моура бе посрещнат от играч в червено и бяло.

Победата изстреля Саутхемптън на 11-ата позиция с актив от 25 точки. Тотнъм остава шести с 30.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Лестър записа втора поредна победа, надделявайки с 3:0 като гост на Нюкасъл. Отново в отсъствието на Джейми Варди, за „лисиците“ се разписаха Айосе Перес и Джеймс Мадисън през първото полувреме и Хамза Чудхури три минути преди края.

Лестър има вече 45 точки на втората позиция, на десет зад лидера Ливърпул, но е и с два изиграни мача в повече. Нюкасъл е 12-и с 25.

По същото време с 10 човека Уотфорд пък удържа Уулвърхемптън и победи с 2:1, благодарение на голове от Жерар Деулофеу и Абдулайе Дукуре. Педро Нето пък се разписа за гостите.

Победата е изключително важна за „стършелите“ в борбата им за оцеляване. Уотфорд е предпоследен с 19 точки, на една зад 17-ия Борнемут. Уулвс пък записа втора поредна загуба и остава на седмата позиция с 30.