Скандална победа за Екваториална Гвинея

Домакинът на турнира за Купата на африканските нации Екваториална Гвинея се класира скандално за полуфиналите на турнира, след като успя да отстрани много по-силния отбор на Тунис с 2:1.

Тунис поведе в 70 минута на мача с гол на Ахмед Акаичи, но в самия край съдията свири дузпа за домакините, вкарана от Хавиер Балбоа. Преди това реферът беше дълго убеждаван от играчите на Екваториална Гвинея, че има дузпа, а в началото на дискусията той изобщо не беше убеден, че това е така.

Победният гол за домакините в вкара отново Балбоа в 102 минута с удар от 25 метра и прати Екваториална Гвинея срещу победителя от сблъсъка между Гана и Гвинея.

В края на мача играчите на двата отбора едва не се сбиха на няколко пъти, като в мелето периодично се включваха резерви и представители на треньорските щабове. Накрая на терена нахлуха и зрители, за да отпразнуват победата.

Отделно от това публиката през целия мач замеря играчите на Тунес с бутилки и други предмети и дори успяха да уцелят един от играчите.