Беларус показа зъби, Холандия и Белгия с "хикс"

Дербито на Бенелюкс между Холандия и Белгия завърши без победител 1:1.

Отборът на Блерус, който е следващият съперник на България в световните квалификации, победи като гост Гърция с 1:0 в контролна среща. Единственото попадение в мача, игран в Пирея, падна в 14-ата минута, когато Сергей Паличевич се разписа след изпълнение на фаул.

През втората част играта бе доста разпокъсана, след като треньорите и на двата отбора направиха куп смени. България посреща Беларус в неделя на Националния стадион "Васил Левски".

"Трикольорите" имат 3 точки от 3 мача в група "А", докато Беларус е с 2.

Дербито на Бенелюкс между Холандия и Белгия завърши без победител 1:1. Двата тима се срещнаха в приятелски мач, който се игра на "Амстердам Арена", и си размениха по гол през всяко от двете полувремена.

Дейви Клаасен даде аванс на "лалетата" в 38-ата минута, когато се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Ян Фертонген срещу Джърмейн Ленс. Холандците изглеждаха по-близо до победата, но в 82-ата минута Яник Ферейра Караско изравни.

По-неприятните новини след мача за наставника на домакините Дани Блинд обаче са свързани с травмите на Стийн Шаарс и Винсент Янсен.

Двамата напуснаха терена в рамките на няколко минути в средата на първата част, като състоянието им е все още неизвестно. Двубоят в Амстердам бе своеобразно сбогуване с дългогодишните национали на "лалетата" Джони Хейтинга и Йорис Матайсен.

Холандия е съперник на България в група "А" на квалификациите за Мондиал 2018, като "лалетата" имат 4 точки от 3 мача и заемат трето място в групата. България е на четвърта позиция с точка по-малко. В неделя Холандия играе с Люксембург.