В Испания вече няма отбор без загуба

Майорка нанесе първа загуба на Реал Мадрид от началото на сезона Снимка: Getty Images
Майорка нанесе първа загуба на Реал Мадрид от началото на сезона

Реал Мадрид записа първата си загуба от началото на терена след поражение с 0:1 като гост на Майорка на наводнения терен на „Иберостар“.

Зинедин Зидан започна с двойката Карим Бензема и Лука Йович в атаката, но нито един от двамата така и не успя да се разпише. Контузиите също си казаха думата, а френският специалист не можеше да разчита на Еден Азар, Лукас Васкес, Тони Кроос, Лука Модрич, Гарет Бейл, Начо и Асенсио.

Единственото попадение в мача отбеляза Лаго Жуниор още в седмата минута. Котдивоарецът получи топката на лявото крило, влезе навътре и с хубав удар прати кълбото в долния ляв ъгъл на Тибо Куртоа.

„Кралете“ пък трябваше да доиграят последните 15 минути от срещата в намален състав след изгонването на Алваро Одриосола за втори жълт картон.

Така Реал регистрира първото си поражение от началото на сезона и по този начин сдаде върха. Тимът на Зидан има 18 точки, на една зад лидера Барселона.

Трите точки пък извадиха Майорка от зоната на изпадащите, който вече има актив от 10 точки и се изкачи до 14-ата позиция.