Интер обърна 9 от Лацио

Играчите на Интер спечелиха за трети път поред като гост.

Интер направи голяма крачка към класиране в евротурнирите, като победи като гост Лацио с 2:1. Орлите пропуснаха страхотен шанс да излязат на второто място в класирането след като по-рано Рома загуби от Милан. Лацио остава трети в класирането на точка зад Рома. Интер пък вече има 52 точки и е на седмото място, на 2 точки зад Сампдория. Шестата позиция дава право на участие в Лига Европа.

Интер игра половин час с двама души повече. За Лацио бяха изгонени Маурисио още през първото полувреме и вратаря Маркети в 61-ата мзинута.

Мачът на "Олимпико" започна отлично за Лацио. Орлите поведоха още в 8-ата минута с гол на Антонио Кандрева. Той получи топката от Филипе Андерсон и я засече във вратата. Римляните за пореден път започнаха силно. Те са вкарали 10 гола в първите 15 минути на мачовете си.

Лацио изпусна още две три възможности след гола. В 24-ата минута обаче започнаха проблемите. Маурисио бе изгонен за нарушение срещу Паласио, който излизаше сам срещу вратаря.

От последвалия пряк-свободен удар Ернанес реализира за 1:1. Бившият играч на Лацио отново се разписа срещу Орлите. Той има 2 мача срещу Лацио откакто напусна и в двата вкара гол.

След паузата Клозе пропусна да изведе отново домакините напред. Ханданович обаче спаси с крак.

В 61-ата минута Лацио остана с 9 души. Вратарят Маркети събори Икарди, който го беше преодолял - дузпа и червен картон.

Резервата Бериша обаче влезе и спаси удара на Икарди от бялата точка. Макар и с двама повече, Интер се затрудняваше да се наложи срещу Лацио.

Чак в 84-ата минута нерадзурите стигнаха до пробива. Отново Ернанес беше автор на попадението.

Това е трета поредна победа като гост за Интер. Нерадзурите не са имали толкова успешна серия навън от 2012 г.

За Лацио остава надеждата, че ще се справи добре в директните мачове с Лацио и Наполи, които остават в последните 3 кръга от сезона.